Nik Storonsky megválik tulajdonrészétől

Nik Storonsky, a Revolut társalapítójának és vezérigazgatójának, szándékában áll eladni vállalati tulajdonrészének jelentős részét, ami több milliárd dollárt ér. Ezt az eladást a Revolut által tervezett 500 millió dollár értékű másodlagos részvénykibocsátás keretében kívánja végrehajtani. A Morgan Stanley által koordinált tranzakcióra az év folyamán kerülhet sor, amely során kizárólag a cég alkalmazottai jogosultak részvények értékesítésére, más befektetők nem.

A 2015-ben alapított Revolut jelentős ütemben bővül, már több mint 40 millió ügyfelet szerezett. Az előző évben a vállalat rekord nagyságú nyereséget ért el 438 millió fonttal, és bevételét is majdnem megduplázta, elérve az 1,8 milliárd fontot. Számos szabályozási és compliance kihívás ellenére a cég megerősítette helyzetét az Egyesült Királyság egyik legértékesebb fintech vállalataként.

Bennfentes források szerint a Revolut folyamatos növekedése indokolja a továbbra is magas piaci értékelést, annak ellenére, hogy a technológiai vállalatok értékelése az elmúlt két évben általánosan csökkent. Az, hogy Storonsky pontosan mennyi részvényt értékesít, függ a Revolut piaci értékelésétől és a vállalat valamint tanácsadói által meghozott végső döntésektől.

Storonsky célja, hogy a cég értékelése legalább 33 milliárd dollár (26 milliárd font) legyen, mely megfelel a Revolut 2021-es finanszírozási fordulójában megállapított értékkel. A cég reméli, hogy a másodlagos részvényeladással akár 40 milliárd dolláros (31 milliárd font) piaci értéket is elérhet. Ekkora értékelés mellett Storonsky tulajdonrésze jelentős összeget képviselne, bár a részvényeladás pontos mérete még tisztázásra vár.

Áttörés lehet a brit banki engedélythez

A Revolut jelenlegi részvényesei között olyan kiemelkedő befektetők találhatók, mint a SoftBank Vision Fund és a Tiger Global. Az üzlet iránti erős érdeklődés várható, noha az alkalmazottakon kívüli szereplők kizárása bírálatot válthat ki. A Revolut már korábban is végrehajtott másodlagos részvényeladásokat, többek között a 2021-es Series E finanszírozási kört követően.

Storonsky mellett további vezetői tagok is részt vehetnek a másodlagos részvényeladásban. A vállalat elnöke, Martin Gilbert, a City veteránja, és Michael Sherwood, a Goldman Sachs korábbi vezetője is ott van az igazgatótanácsban.

A tervezett részvényeladás, noha nem jelent új tőkebevonást, a globális fintech-szektor számára jelentős figyelmet kap. Ez a lépés rávilágít a Revolut jelentős növekedésére, a szabályozási környezet folyamatos kihívásaira, valamint azokra a stratégiai lépésekre, amelyekkel a Revolut a brit banki engedély megszerzésére törekszik.

(Forrás: Fintech.hu)

(Címlapkép: Revolut)


Ha tetszett a cikk:

és kövess minket a Facebookon!



Szólj hozzá

Vélemény, hozzászólás?